האם פוליאמוריה מתאימה לכם?

22/04/2020
האם פוליאמוריה מתאימה לכם

אם בעבר המודל המונוגמי נראה בתור האופציה היחידה לזוגיות, כיום כבר ברור שישנן דרכים רבות להביא לידי ביטוי את האושר שלנו ושל בני הזוג. פוליאמוריה הפכה לנושא שרבים כבר מדברים עליו, ואם גם אתם מתלבטים לגביה – אתם לגמרי לא לבד. השאלות הבאות יעזרו לכם להבין האם פוליאמוריה יכולה להתאים לכם ואם כן, באיזה אופן. 


  • איך התמודדתם עם קנאה עד היום?

אם להודות באמת, כולנו מקנאים מפעם לפעם, ולא רק במערכות יחסים זוגיות. ייתכן שקשה לדעת מראש איך נרגיש ביחס לבני הזוג שלנו במערכת יחסים פוליאמורית, אבל האופן בו התמודדנו עם קנאה במצבים אחרים יכולה לעזור. בשעה שחלק מהאנשים חשים מאוימים מהעבר הזוגי של החצי השני שלהם, אחרים אדישים כלפיו, חיוביים לגביו ואפילו מרוגשים מהמחשבה עליו. איך זה אצלכם?


  • מה הסיבה העיקרית שאתם רוצים לבחון פוליאמוריה?

קיימות מגוון סיבות שגורמות לבני זוג להירשם אל פולידייט או לבחון פוליאמוריה בדרכים אחרות. חלקם מעוניינים בגיוון, אחרים בבילוי מסוג חדש, יש שמחפשים מערכת יחסים נוספת או שפשוט פתוחים לכמה מהאפשרויות במקביל. אם מדובר במטרה חיובית שמוסכמת על כל הצדדים ומיועדת לענות על צורכי קרבה ואושר הדדי, כנראה שהגעתם למקום הנכון. 


  • האם אתם מצליחים לנהל שיחות על אמון ואינטימיות?

מערכת יחסים פוליאמורית מוצלחת, בין אם היא כזו מהרגע הראשון ובין אם היא הופכת לכזו לאורך הדרך, מבוססת לא רק על אהבה אלא גם על תקשורת ואמון. אם אתם רוצים לשנות מערכת יחסים קיימת, שאלו את עצמכם האם אתם בטוחים מספיק כדי לדבר עם בני הזוג שלכם גם על נושאים מורכבים ואינטימיים. האם תוכלו לספר להם איך אתם מרגישים בכל מצב? כיצד תפתרו מחלוקות שקשורות ליחסים שלכם?


  • איזה סוג מערכת פוליאמורית הייתם רוצים לבסס?

ההגדרה של פוליאמוריה היא ריבוי בני זוג, וישנן דרכים רבות להביא את ההתנהלות הזו לידי ביטוי. האם אתם מעוניינים בכמה מערכות יחסים או בבן זוג עיקרי אחד וכמה בני זוג "שניוניים"? בקשר משולש או בקשר עם זוג נוסף? ניתן כמובן להגדיר את ההעדפות הללו לאורך הדרך, אבל אם אתם מגיעים יחד עם בן זוג נוסף, מומלץ להתוות כמה קווים כלליים כדי לתאם ציפיות.

חזרה למגזין
טעינה
טעינה