יחסים פתוחים למה דווקא עכשיו

16/05/2022

אנשים רבים מרגישים שמונוגמיה ובחירה באדם אחד לבלות את שארית חייהם איתם עלול להיות משעמם. פעמים רבות אנו נכנסים לשגרה של עבודה, קניות ולמעשה חיים חזרתיים בלי ריגוש במערכת היחסים הקיימת. אז מה אפשר לעשות? אפשר לבחור יחסים פתוחים ופוליאמורים.

מהי הכוונה?

פוליאמוריה משמעה ריבוי אהבות. אנשים פוליאמורים מאמינים שאהבה יכולה לבוא במגוון דרכים ולמגוון אנשים, גם אלו שהם לא נשואים להם בחוק. בסופו של דבר, מדובר בגברים ונשים שנמצאים ביותר ממערכת יחסים אחת בו זמנית, והכל בהסכמה של הפרטנר. פוליאמוריה למעשה מנפצת את הססטוס קוו של עולם הדייטים ומראה שאפשר גם אחרת- הלב רחב מספיק לאהוב מספר אנשים. ישנם אנשים שאף מתארים את יחסים פתוחים כחופש, כדרך לבחור כיצד הם רוצים לאהוב, ולא להיתקע בגבולות החברה כיום. 

להתחיל ברגל ימין

ראשית, עוד לפני שהתחלתם לחפש,  תבדקו, תשאלו את עצמכם שאלות, ותחליטו אם סגנון החיים הזה מתאים לכם. זכרו כי זוהי אינה החלטה שניתן לקחת בקלות ראש, אי אפשר להתחיל להיות פוליאמורי סתם כך. עליכם לבדוק עם הפרנטנר שלכם, ויותר חשוב, עם עצמכם. תוכלו להיעזר באנשי מקצוע מיוחדים שעוזרים ומאפשרים פתיחות במערכת יחסים שלכם על מנת לאפשר יחסים פתוחים.

אחרי שבדקתם האם הסגנון הזה מתאים לכם, חשוב לבדוק גם עם בן או בת הזוג. ישנו סיכוי רב שבהתחלה תהיה התנגדות רבה, אך אם תדברו על כך לאורך זמן ותנסו לגשר על הפערים, תמצאו את שניכם נהנים הרבה יותר מהחיים. קבעו לעצמכם כללים לזוגיות בפתוחה כדי להבטיח שמערכת היחסים הזו תפעל, על מנת שלא תשרור בינכם קנאה. 

חיפוש מתקדם

בטח אתם שואלים: פוליאמורה איפה מתחילים, ובכך אפשר להתחיל במגוון מקומות שונים. תתפלאו לדעת אבל כיום יחסים פתוחים פופולריים יותר בחברה, ויש יותר יותר אנשים בסצנה. לכו תדעו, אולי האיש ברחוב, הגננת של הילדים או אפילו הבוס שלכם נמצאים במערכת יחסים כזו, ללא ידיעתכם. 

למרות הפתיחות הרבה, לא הרבה אנשים יצהירו על עצמם שהם פוליאמורים בפומבי, ולכן צריך להתחיל לחפש במקומות המיועדים לכך. על מנת למצוא אנשים כאלו תוכלו להיכנס לקבוצות פייסבוק, לחפש באינטרנט או להיכנס לאתרים המיועדים לכך כמו אתר נישואים פתוחים. מכיוון שהקהילה הפוליאמורית יחסית קטנה בארץ, הם ישמחו להכיר לכם את כל סצנת ההיכרויות החדשה

לסיכום, במקום לחפש ריגושים במקום אחר ללא ידיעת הפרנטר, אנו דווקא מציעים לכם אלטרנטיבה- למצוא זוגיות נוספת שתשפר את מערכת היחסים הקיימת ותכניס קצת צבע לחיים שלכם. גם אם נראה לכם מאוחר מידי, ומערכת יחסים פוליאמורית לא מתאימה לכם, זכרו שלאהבה אין גיל ותוכלו לקיים יחסים פתוחים בגיל 50, או בכל גיל שתרצו. לאהבה אין סוף. 

חזרה למגזין
טעינה
טעינה