כללים לזוגיות פתוחה

10/04/2022

עברתם כברת דרך בקריאה על יחסים פוליאמורים. ייתכן שאתם חדשים בנושא, או שאתם פשוט מתעניינים. ייתכן שאתם במערכת יחסים מונוגמית, ורק גיליתם את המושג יחסים פתוחים, והבנתם ששניכם רוצים לקיים יחסים עם אנשים אחרים, מבלי לפרק את הקשר הרגשי שקיים ביניכם. אך איך עושים את זה? הנה כמה כללים:

הדבר החשוב ביותר ביחסים פתוחים הוא התקשורת. אם אתם מרגישים שאתם צריכים לפתוח את היחסים, דברו על כך עם הפרטנר שלכם. יכול להיות שבהתחלה הם יתנגדו לרעיון, אך אם תבטאו את הרגשות שלכם בצורה קוהרנטית ועניינית, תוכלו לפתוח את היחסים שלכם בקלות יותר, ומבלי לפגוע ברגשותיהם. זכרו כי לפתוח את היחסים שלכם עלול להיות מעט קשה בהתחלה, ויכול להיות שיהיו כמה מהלומות בדרך, אבל אם מערכת היחסים שלכם חזקה מספיק, תוכלו לקבל מערכת יחסים פוליאמורית ובריאה

לשם כך, התחילו לשאול את עצמכם שאלות: מה זה אומר על מערכת היחסים הקיימת? האם ,תיפגשו פחות בגלל מערכות היחסים החדשות שלכם? האם תישנו בבתים של בני הזוג החדשים וכדומה. את כל השאלות האלו חשוב לשאול ולדון באופן פתוח על מנת שמערכת היחסים שלכם לא תיהרס. המלצתינו היא ליצור כללי אצבע. 

כמובן שרגשות כמו קנאה יכולים להיווצר באופן טבעי- קנאה לפרטנר או קנאה למערכת הזוגית החדשה שלכם, אבל חשוב לזכור שבסופו של דבר, גם במערכת יחסים פוליאמורית, ישנה מערכת יחסים ראשית ומשנית. עוד לפני שאתם מתחילים לחפש פרטנרים חדשים, הגדירו מהי מערכת היחסים שלכם, ומה אתם מצפים לקבל ממה או מהפרטנרים החדשים שלכם. האם מדובר ביחסי מין? קרבה? נסו לחשוב מה תרצו לקבל ממערכות היחסים שלכם. בנוסף, נסו לקבוע לכם זמן מיוחד רק עם הפרטנר, כדי לשמור על שלום בית ויחסים קרובים ביניכם, גם אם בסופו של דבר יש לכם פרטנרים נוספים. 

אז אחרי שהחלטתם שאתם מעוניינים בזוגיות פתוחה, עכשיו נשאלת השאלה, היכן מוצאים פרטנרים חדשים? מול הבעיה הזו ניצבים פוליאמורים רבים שכן מערכת יחסים פתוחה אינה דבר שגרתי בעולם המונוגמי של ימינו. מה גם שרוב הסיכויים הם שאנשים אפילו לא יבינו מהם יחסים פתוחים ויאמינו שאתם למעשה בוגדים בפרטנר שלכם. ניתן לראות כי יחסים פתוחים, ובעיקר יחסים פתוחים בגיל 50 ומעלה נחשבים לטאבו שלא הרבה אנשים מבינים. 

מה הפתרון? למצוא אתר נישואים פתוחים שבו אנשים כמוכם יכולים למצוא זוגיות נוספת ומשמעותית. למזלנו, גם אם לא מאוד מוכרים, כיום ישנם אתרי היכרויות לפוליאמורים וכאלה המאפשרים מרחב פתוח לכל מי שרוצה לצאת מגבולות המונוגמיה.

לסיכום, פתיחת מערכת היחסים יכולה להיות מאתגרת, אבל עם הגישה הנכונה שלכם ושל הפרטנר שלכם ומקום בטוח לפוליאמורים, אפשר ליצור מערכת יחסים פוליאמורית בריאה.

חזרה למגזין
טעינה
טעינה