נישואים פתוחים- איך תדעו שזה מתאים לכם?

28/10/2021

כאשר מדברים על נישואים פתוחים, הרבה אנשים נוטים להילחץ ולדחות את ההצעה הזו על הסף. אנשים אלו אולי מרגישים מערכת היחסים שלכם טובה מספיק או חושבים שמה נישואים פתוחים הם למעשה בגידה בבן או בת הזוג, אך אם תדברו בינכם, ותוכלו למצוא את עמק השווה, אפשר להצליח. חייבים להגיד שנישואים פתוחים ובעיקר פוליאמוריה ולא מתאימים לכל אחד, ולכן חשוב לדעת האם הדבר מקובל על שני הצדדים ולקבוע חוקים שיתאימו לשניכם.

לצאת מהקופסא

הדבר הכי חשוב שצריך לעשות כאשר מדובר בנישואים פתוחים ופוליאמוריה היא לשנות את חוט המחשבה שלכם. למה הכוונה? יש הרבה אנשים, גם היום, שרואים בפוליאמוריה כמעין טאבו, דבר שלא מדברים עליו. הרבה מכך קורה בגלל שרוב מערכות היחסים היום הם מונוגמיות ובדרך כלל רק המחשבה של להתחיל מערכת יחסים נוספת מעוררת חשש. חשוב לזכור כי אין שום בושה או בעיה בלפתוח את מערכת היחסים שלכם- להפך, הרבה פעמים פתיחת מערכת היחסים והפיכתה פוליאמורית דווקא עוזרת ומסייעת למערכת היחסים הראשית. למשל, אם יש משהו שמפריע לכם או חסר לכם במערכת היחסים הראשית, דבר שבן או בת הזוג לא יכולים לתת לכם- תוכלו למצוא במערכת יחסים נוספת.

לא הכל קשור לסקס

הרבה אנשים חושבים שמערכות יחסים פוליאמוריות מבוססות על יחסי מין וחוסר סיפוק מיני. אך לא כך הדבר, פוליאמוריה היא ריבוי אהבות ומציאת מספר פרטנרים על מנת למצוא סיפוק במערכת היחסים שלכם. קבעו חוקים מסוימים של עשה ואל תעשה, כדי שתהיו בטוחים שהזוגיות שלכם לא תיהרס כאשר אתם פותחים אותה לפרטנרים נוספים.

כך למשל, תוכלו לחפש ביחד את בן או בת הזוג הבאים באתרים ייעודיים כמו אתר היכרויות לפוליאמורים. חשפו אנשים שמתאימים לבן או בת הזוג, אך גם כאלה שלא יאפילו על מערכת היחסים שלכם כרגע. חשפו ביחד וכך תוכלו גם להעמיק את מערכת היחסים שלכם, וגם לדעת שמערכת היחסים החדשה היא עם אנשים טובים שבחרתם ביחד, ושאתם יודעים מי הם. 

גם זמן לעצמכם

אך מעבר לפתיחת מערכת יחסים, חשוב גם להקדיש זמן לעצמכם ולפרטנר שלכם. זכרו כי מעבר למערכת היחסים החדשה, יש עדיין מישהו שמחכה לכם בבית. קבעו לעצמכם זמן משותף ביחד, כדי לעשות משהו ששניכם אוהבים. תראו סרט, צאו למסעדה או אפילו תישארו בבית- העיקר שתעשו משהו ביחד.

.בסופו של דבר, פתיחת מערכת היחסים יכולה להיות מפחידה בהתחלה, אך אם הכל יהיה גלוי ועל השולחן, תוכלו בקלות להיות בנישואים פתוחים

חזרה למגזין
טעינה
טעינה