פוליאמוריה מוכיחה שלאהבה אין גיל

30/05/2022

למרות המסרים שהעבירו לנו בסרטים מאז שהיינו ילדים, לפעמים לחיות עם אדם אחד באושר ועושר עד עצם היום הזה לא מתאים לכולם. ישנם זוגות רבים שמבינים שמונוגמיה היא לא הדרך בשבילם ובוחרים לפתוח את מערכת היחסים שלהם לאנשים חדשים ומעניינים. מערכת יחסים פתוחה יכולה להישמע כמו דבר מפוצץ, אבל כמו כל דבר בחיים- חשוב להתחיל בצעדים קטנים. הנה כמה טיפים.

אין גיל לאהבה

למרות ההתפתחות של קהילת הפוליאמורים בישראל, גם כיום פוליאמוריה בישראל אינה נושא מדובר שעולה על הפרק, ולעיתים, אפילו לא יודעים שהאופציה קיימת. לפיכך, רבים חיים בזוגיות מונוגמית שאינה מיטיבה איתם. רק בגיל מבוגר יותר, הם מבינים שהאופציה תמיד הייתה שם, רק צריך לחפש. לכן, אין זה מפתיע שתופעת פוליאמוריה בגיל השלישי גדלה מיום ליום. רק לאחר שהבינו שהם מעוניינים לפתוח את מערכת היחסים, הזוגות באמת מרגישים חופש לאהוב את מי שהם רוצים. 

בין אם הבנתם שאתם מעוניינים בזוגיות פתוחה בגיל צעיר יחסית או רק לאחר החתונה, אין באמת גיל לגלות שאתם רוצים יחסים פתוחים. בכל מקרה, חשוב לפתוח את הנושא עם הפרטנר שלכם בצורה פתוחה, ולספר את מה שעל הלב שלכם- כל הלבטים, התחושות והמחשבות שלכם בנוגע לנושא. חשוב לא לשמור שום דבר לעצמכם, כי רק כך תוכלו לנהל שיחה כנה ואמיתית על היחסים ביניכם.

אם אתם מרגישים שאתם לא יכולים לדבר על מערכת היחסים שלכם בפתיחות, תוכלו להיעזר במטפלים ויועצים זוגיים אשר מומחים בנושא ויודעים כיצד לעזור לכם לקבוע גבולות מסוימים למערכת היחסים שלכם. זכרו כי פוליאמוריה היא קשת רחבה של מערכות יחסים, וישנם סוגים רבים של מערכות יחסים פוליאמוריות כמו פוליאמוריה היררכית, קשר כפול, טריאד וכדומה. בשלב זה, אנו ממליצים להתחיל לחפש ולחקור את הנושא, וכך למצוא את מערכת היחסים שהכי מתאימה לכם!

התחלה חדשה

פוליאמוריה איך מתחילים היא ככל הנראה אחת השאלות הגדולות של זוגות פוליאמורים- אחרי שהחלטתם שאתם מעוניינים לפתוח את מערכת היחסים, מה עושים עכשיו? תתפלאו לדעת אבל כיום קיימים מספר מקומות בארץ שבהם תוכלו להכיר אנשים פוליאמורים? אם אתם מעוניינים להגיע למסיבות פוליאמוריה, תכולו למצוא אירועים מיוחדים לקהילה בקבוצות פייסבוק שונות או ברחבי האינטרנט- כמו למשל מסיבות פולימוריה פרדס חנה שמוכרת מאוד כעיר שבה יש לא מעט אנשים השייכים לקהילה הפוליאמורית.

אם אתם עדיין לא מוכנים להיפגש עם אנשים פנים מול פנים, זה בסדר! תמיד תוכלו לבחור להתחיל באופן מכוון.  כך למשל תוכלו להוריד אפליקציה פוליאמוריה שתמצא לכם אנשים בדיוק כמוכם בכל הארץ. באמצעות האפליקציה, תוכלו להתחיל לשוחח עם אנשים שנראים לכם מעניינים ורק לאחר שתרגישו בנוח, תוכלו להיפגש, ולמצוא אהבה חדשה. היופי בעולם הטכנולוגי של היום הוא שלמצוא אהבה הוא עניין פשוט!

לסיכום, למרות שמערכות יחסים פוליאמוריות הן עדיין יחסית טאבו בחברה, ניתן לראות כי הקהילה הפוליאמורית בארץ גדלה, ובכל יום מצטרפים זוגות ובודדים חדשים. לפני שאתם מחפשים את מערכת היחסים החדשה שלכם, חשוב לדבר על כך בפתיחות עם הפרטנר שלכם ולהרגיש בנוח לפתוח את הנושא. לאחר שידברתם, תגלו שיש מגוון דרכים חדשות למצוא זוגיות חדשה, רק צריך להתחיל לחפש!

חזרה למגזין
טעינה
טעינה